Publiczne Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
W roku szkolnym 2016/2017 naukę rozpoczyna łącznie 200 uczniów, czyli o 48 więcej niż w roku minionym (2016/2015 – uczniów 152). W ubiegłym roku w gimnazjum uczyło się 32 osoby (dwie klasy), a w liceum o 14 osób (jedna klasa o dwóch profilach). W tym roku szkolnym czeka nas w maju kolejna już matura, natomiast w kwietniu trzecioklasiści z gimnazjum po raz drugi w historii szkoły przystąpią do pierwszego w historii szkoły egzaminu gimnazjalnego.
Szkoła realizuje nie tylko program dydaktyczny, lecz także wychowawczy w duchu religijnym i patriotycznym. Co poniedziałek uczniowie i nauczyciele spotykają się na modlitwie w kościele, aby rozpocząć nowy tydzień nauki, natomiast codziennie rano i pod koniec ostatniej lekcji w każdej klasie trwa krótka modlitwa. W październiku ważnym wydarzeniem będzie goszczenie symboli Światowych Dni Młodzieży (krzyża i ikony), peregrynujących po Polsce. Nowością i udogodnieniem dla uczniów w tym roku szkolnym jest zorganizowanie w ramach godzin nauki pierwszych piątków miesiąca z możliwością spowiedzi. Uczniowie mają także szansę wyrażania swojej wiary przez działania charytatywne. W minionym roku szkolnym braliśmy m.in. udział w akcji „Szlachetna paczka” oraz „Wyślij pączka do Afryki”. W tym roku organizujemy szkolne koło Caritas. Jak co roku wszystkie klasy będą uczestniczyć w szkolnym konkursie kolęd, nie tylko wykonując tradycyjne utwory, lecz także tworząc własne teksty lub muzykę.
W zeszłym roku szkolnym uczniowie liceum zorganizowali pierwszy na terenie naszej gminy Bieg ku Czci Żołnierzy Wyklętych, 13 grudnia zaś odbyła się „Noc PRL-u”. W tym roku uczniowie będą współpracować ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej przy tworzeniu opisów związanych z działalnością AK na terenie naszej parafii i w okolicy w celu udostępniania ich na telefonach, tabletach i smartfonach.
Uczniowie będą też startować w licznych konkursach przedmiotowych. Wszyscy gimnazjaliści wezmą udział w „Sesjach z plusem”. Warto wspomnieć, że nasza szkoła jest siedzibą Regionalnego Komitetu Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic”. To zobowiązuje! Mobilizujące z pewnością okażą się także sukcesy naszych uczniów w minionym roku szkolnym (Aneta Stępniak – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; Antoni Sławiński i Bruno Naskręt – zdobywcy pierwszych miejsc w ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych; Monika Walczak – finalistka konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka; Zosia Kulczuga – zdobywczyni 2. miejsca w ogólnopolskim konkursie filmowo-plastycznym „Oskarowe animacje”).
Nauczyciele planują dla uczniów wiele wyjazdów do teatrów, muzeum oraz imprezy kulturalne (koncert pieśni patriotycznych, Dzień Teatru, Dzień Książki, spotkania autorskie itd.). Miłośnicy teatru przygotują spektakl według Sławomira Mrożka w ramach konkursu organizowanego przez Teatr Polski i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Od niedawna w naszej szkole istnieje Uczniowski Klub Sportowy Cinis-TAK (cinis łac. popiół). Powstał on przy wsparciu Klubów Sportowych Orange, od których otrzymał także sprzęt sportowy. Niedługo poszczególne sekcje rozpoczną działalność.
Wszystkich zainteresowanych szkołą zapraszamy na stronę www.popieluszko.org.pl.