Film „Apostoł” – 17. 01. 2016, godz. 19:15

Apostoł_1 W naszym kinie Alek kolejna ciekawa propozycja – film „Apostoł”.

O tej produkcji można usłyszeć wiele, m.in. to iż film został zdjęty z ekranów francuskich kin w parę dni po zamachu na redakcję gazety „Charlie Hebdo”. Decyzję motywowano chęcią uniknięcia dalszych zamieszek. „Apostoł” stał się dla niektórych kontrowersyjny, zanim jeszcze trafił do szerszej widowni.

Akcja dzieje się we współczesnej Francji, gdzie Chrześcijaństwo i Islam współistnieją ze sobą często wśród wielu napięć i niepokojów.

Akim, młody Francuz, syn, brat, dobry, wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej, wiedzie spokojne życie, w które powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że ten człowiek zaczyna się zmieniać? Czy jego serce poruszą słowa, które odczyta na plakacie zawieszonym na katolickim kościele: „Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca” (Jr 29,13)? Czego Akim poszukuje i czy odnajdzie to, co najważniejsze? Czy przezwycięży trudności jakie napotka? Komu ostatecznie uwierzy?

Zapraszamy na projekcję dnia 17.01.2016 r., o godz. 19:15 jak zwykle w Kalickim Gimnazjum i Liceum w Magdalence.

Ekipa Kina Alek

Kino Alek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *